Zwiedzając Tatry hulajnogą-Pętla wokół Tatr

Czy można zwiedzać Tatry na hulajnodze elektrycznej? 

Oczywiście, że tak to idealny sposób na cieszenie się pięknymi widokami oraz relaks. Szlak  wokół Tatr to polsko – słowacka pętla rowerowa , która liczy ponad 280 km, szlak zachwyca niezwykłymi krajobrazami.

 Cudowny historyczno – kulturowo – przyrodniczy Szlak Wokół Tatr to wspólny polsko-słowacki markowy produkt turystyczny Euroregionu „Tatry”, który zakłada realizację pętli wokół Tatr z trasami rowerowymi, narciarskimi, biegowymi.  Trasa biegnie przez położone po obu stronach Tatr historyczno-kulturowe krainy Podhala, Orawy, Liptowa i Spisza. Chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy.

 

Zaskale-Czarny Dunajec-Podczerwone

 Jedziemy w stronę Słowackiej Tresteny i wjeżdżamy na szlak,. Czeka nas trasa 33 kilometrów. Odcinek tej trasy prowadzi nas głównie wzdłuż istniejącej tam wcześniej linii kolejowej. Możemy nią jechać ciesząc się widokami oraz spokojem ponieważ ścieżka jest oddalona od drogi dla samochodów. Na trasie można spotkać zadaszone miejsca do odpoczynku, można się tam schronić przed deszczem czy odpocząć chwilę.

 Dalej trasa prowadzi  wzdłuż drogi 957 z Nowego targu do czarnego Dunajca, po lewej stronie możemy podziwiać piękne Tatry, których szczyty górują na widnokręgu. Z prawej strony możemy podziwiać Babią Górę . Jadąc dalej  wjeżdżamy  na Torfowiska Orawsko- Nowotarskie a po niedługim czasie dojeżdżamy  do granicy słowackiej, gdzie znajduje się zadaszona wiata w której możemy odpocząć.

 Trasa o której piszemy jest łatwa i doskonała   także dla rowerzystów, możecie wybrać się na taką wyprawę z dziećmi i świetnie spędzić czas.