Złap jesień z Motusem - Singletrack Glancensis

Złap jesień z Motusem - Singletrack Glancensis 

W tym roku jesień rozpieszcza nas wyjątkowo, piękna pogoda utrzymuje się bardzo długo, dlatego też wykorzystujemy ten czas maksymalnie na podróże hulajnogami elektrycznymi! Dzisiaj przychodzimy do Was z kolejną trasą na Dolnym Śląsku, a konkretnie o Singletracku Glancensis. Trasa ta, to ponad 200 kilometrów ścieżki na ziemi Kłodzkiej, więc jest co zwiedzać. 😊  

My dzisiaj przedstawimy Wam krótki, ośmiokilometrowy odcinek, który możecie pokonać podczas jednodniowego wypadu. Pętla Pod Śnieżnikiem nie jest wymagająca pod względem wzniesień, więc idealnie nada się nawet na rodzinną wycieczkę, jednak krótki odcinek zjazdowy to kamienista leśna droga. Warto o tym pamiętać wybierając się tam hulajnogą elektryczną. Idealnie sprawdzą się tam hulajnogi z serii PRO, które posiadają amortyzatory.  Cała trasa (Pod Śnieżnikiem Czerwona) jest oznaczona, wyznaczona też jest ścieżka, więc nie ma obawy przez zgubieniem się.  

 

Trasę najlepiej rozpocząć na ,,Parkingu pod Skocznią”, można tutaj bezpiecznie zostawić samochód i wyruszyć w drogę leśną ścieżką rowerową. Co ciekawe, na trasie Singletraku, po drodze spotykamy bramy wjazdową i wyjazdową, dzięki czemu możemy czuć się jak na starcie i mecie wyścigu! Brama wyjazdowa co prawda znajduje się w połowie trasy powrotnej na parking, ale jest to idealne miejsce, aby chwilę odpocząć i coś przekąsić na łonie natury (jest tam nawet specjalnie miejsce, gdzie możemy usiąść).  

 

Jeśli sama trasa po leśnych terenach nam nie wystarczy, możemy pojechać między innymi do Zapory na Potoku Wilczka w Międzygórze, jest to zbiornik przeciwpowodziowy, który powstał początkiem XX-tego wieku. Kamienna zapora ma ponad 29 m wysokości i 108 m długości, dlatego robi wrażenie. Co ciekawe, zbiornik może pomieścić prawie milion metrów sześciennych wody. Po drodze koniecznie musimy zahaczyć o wodospad w Wilczkach, który jako rezerwat przyrody jest częścią Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego. 😊 Jest to jeden z największych wodospadów w okolicy (Ma aż 21 metrów). Dokładając te dwie atrakcje, długość trasy wyniesie niecałe 20 kilometrów, jest więc to wciąż bardzo przystępna odległość, którą bez problemu można pokonać jednego dnia.  

Korzystajcie z pogody, w ten weekend wybierzcie się na ziemię Kłodzką i oczekujcie na kolejną, już ostatnią propozycję jesiennej wycieczki hulajnogą elektryczną.