Złap jesień z Motusem: Las Wolski w Krakowie

Połowa września już minęła, jesień już za pasem, ale nam wciąż chce się wychodzić z domu i podziwiać krajobrazy! To idealna okazja, aby wskoczyć na swojego Motusa PRO i wybrać się na przejażdżkę po Lesie Wolskim w Krakowie. 

Las Wolski jest miejscem wyjątkowym: to jeden z największych w Polsce naturalnych parków leśnych, o powierzchni około 422 hektarów. Wszystkie drogi i ścieżki mają łączną długość 40 km, dlatego jest to miejsce wprost wymarzone na wypad na hulajnogach elektrycznych! Las jest położony w zachodniej części miasta na wzgórzach, z których najwyższe to Srebrna Góra (326 m n.p.m.), Pustelnik (352 m n.p.m.) oraz Sowiniec (358 m n.p.m.).  

W samym środku lasu znajduje się należący do Uniwersytetu Jagiellońskiego „Belweder” (na Przegorzalskiej Skale), klasztor Kamedułów na Srebrnej Górze, Kopiec Niepodległości im. Piłsudskiego (z widokiem na panoramę Krakowa) oraz słynny krakowski Ogród Zoologiczny. Dzięki pięknym widokom, malowniczym ścieżkom i wielu atrakcjom Las Wolski przez cały rok jest chętnie odwiedzany zarówno przez mieszkańców, jak i turystów! 

Na terenie lasu przecinają się liczne szlaki o różnych poziomach trudności, a większość z nich przecina Ogród Zoologiczny: czerwony (Północ-Południe – po drodze Zielony Dół i klasztor Kamedułów), niebieski („okrężny” – polany: Sowiniec i Pod Dębiną), zielony („Dwóch Kopców”, prowadzący od Kopca Kościuszki aż po Zalew Kryspinów), żółty (prowadzący przez wąwozy) oraz czarny. 

Pamiętajcie, żeby przed wycieczką sprawdzić, czy poradzicie sobie z wybranym szlakiem, unikać mokrej nawierzchni i jeździć bezpiecznie! 

Przejażdżka alejkami lasu na pewno pozwoli Wam w pełni poczuć klimat zbliżającej się jesieni.