Zadbaj o swoja hulajnogę na jesień!

Jak zabezpieczyć hulajnogę elektryczną na jesień? 

Złota polska jesień to piękny czas, ale problem pojawia się, kiedy spadają temperatury i zaczyna padać deszcz ze śniegiem. Producenci nie zalecają jazdy hulajnogami elektrycznymi po mokrej nawierzchni. Jak zadbać o swoją hulajnogę elektryczną i zabezpieczyć ją na jesień? 

 zabezpieczenie hulajnogi na jesień

Po 1: hulajnogę należy przechowywać w optymalnej temperaturze – nie może być za niska,  nie powinniśmy przechowywać hulajnogi w temperaturach minusowych. Przechowywanie hulajnogi w zimnym garażu, bez żadnego przykrycia może źle wpłynąć na żywotność baterii.

Po 2: podczas okresu, kiedy hulajnoga nie jest w ogóle używana, nie należy dopuszczać do całkowitego rozładowania baterii (nawet jeśli sprzętu się nie używa, to bateria będzie się powoli rozładowywać). Trzeba ją podładować raz na około miesiąc i utrzymywać w ok. 50-60% naładowaną – wtedy najlepiej wytrzyma brak aktywności. 

Po 3: należy sprawdzić i zadbać o wszystkie elementy ruchome oraz ważne śruby, np. układ zawieszenia.  

Po 4: można sprawdzić opony, i delikatnie spuścić z nich powietrze (nie przechowywać ich do końca napompowanych, ale też nie na przysłowiowym „flaku”.  

Po 5: na miejsca, które tego wymagają można nałożyć smar (do łożysk lub teflonowy, np. w miejscu montażu kół). 

Po 6: można poluzować układ hulajnogi wszędzie tam, gdzie występują napięcia, tak aby były lżejsze na czas przechowywania (w momencie kiedy przez długi czas nie używa się hulajnogi): zwolnić linki hamulcowe (gdy hulajnoga nie jest używana, a linki pozostają naciągnięte, zaczynają się wydłużać i tracić swoje właściwości), czy poluzować regulację kierownicy. 

Sposób, w jaki obchodzimy się ze sprzętem i go przechowujemy, jest bardzo ważny dla prawidłowego działania hulajnogi! Odpowiednie zabezpieczenie hulajnóg sprawi, że będzie Wam służyła przez długie lata.