„Weź Motusa na wakacje” – szlakiem wrocławskich krasnali na hulajnodze

Wrocław to jedno z najpiękniejszych i najbardziej klimatycznych miast w Polsce. Dlatego to na nim skupiamy się w kolejnej odsłonie specjalnego cyklu „Weź Motusa na wakacje”, w którym pokazujemy Wam, gdzie możecie pojechać swoimi hulajnogami elektrycznymi na letnie przejażdżki. Tym razem mamy dla Was trasę naprawdę bajkową – szlakiem wrocławskich krasnali! 

Wycieczkę możecie zacząć przy słynnym wrocławskim zoo, a następnie kierować się w stronę wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO Hali Stulecia, określanej mianem perły modernizmu. W bezpośrednim sąsiedztwie Hali znajduje się Park Szczytnicki, który zajmuje 4 miejsce w Europie pod względem swoich przyrodniczych walorów, i jest świetnym miejscem na odpoczynek od wielkomiejskiego zgiełku. Później warto przejechać przez Most Zwierzyniecki i Most Grunwaldzki, który prowadzi prosto na bulwar Xawerego Dunikowskiego, uznawany za jedno z najładniejszych miejsc spacerowych w mieście. Bulwar jest położony wokół Odry, i można podziwiać z niego widok na cały Ostrów Tumski

Niedaleko znajdują się także Muzeum Narodowe i plac Nankiera z gotycką Katedrą Greckokatolicką, Kościołem św. Macieja, zabytkową Halą Targową i jedną z siedzib Uniwersytetu Wrocławskiego. Następnie można udać się przez najstarszy w mieście most – Most Piaskowy – prosto na Wyspę Słodową, która zachwyca widokami, między innymi na Ossolineum i gmach Uniwersytetu, i będzie idealnym miejscem na odpoczynek i relaks. Po przejechaniu Kładką Słodową na Most Uniwersytecki zbliżymy się do fontanny ze słynnym Szermierzem na placu Uniwersyteckim (jednym z najbardziej rozpoznawalnych pomników Wrocławia). Stamtąd bardzo blisko jest do wrocławskiego rynku, cieszącego się opinią jednego z najpiękniejszych rynków w Polsce.

Swoją przejażdżkę możecie zakończyć, wybierając się pod Pałac Królewski, dawną rezydencję pruskich królów, zbudowaną w stylu barokowym, a następnie pod Narodowe Forum Muzyki! Filharmonia Wrocławska to jeden z największych obiektów koncertowych w Europie Środkowej.

A jeśli zostaną Wam jeszcze siły, wzdłuż Fosy Miejskiej możecie popędzić w stronę Arkad, Capitolu i słynnego Sky Tower, gdzie możecie zobaczyć panoramę całego miasta.

Dla fanów hulajnóg elektrycznych i szukania krasnali mamy świetne wieści: niedawno powstała pierwsza figurka krasnala na hulajnodze! Krasnal nazywa się Frugalek, i można go szukać przy ulicy Legnickiej 49GA.

Podczas wycieczki po Wrocławiu spotkacie się ze wspaniałą architekturą, widokami, wystawami, barami, restauracjami… Lista zalet tego miasta praktycznie się nie kończy. I oczywiście znajdziecie mnóstwo ukrytych w różnych miejscach krasnali!