„Weź Motusa na wakacje”: hulajnogą elektryczną przez Gdynię i Sopot

Nie ma to jak wakacje nad polskim morzem! Dlatego w dzisiejszej odsłonie „Weź Motusa na wakacje” zabieramy Was do jednego z najbardziej popularnych miejsc w Polsce: do Trójmiasta! Na pierwszy ogień idą Gdynia i Sopot. Co warto zobaczyć w Gdyni i Sopocie? Gdzie przejechać się na hulajnodze elektrycznej? Podpowiadamy!

wakacje hulajnoge elektryczna sopot gdynia podróż urlop

 

wakacje urlop motus  Motus_xd sopot gdynia

Gdynia jest popularna m.in. ze względu na odbywający się tam Open’er Festival, który przyciąga tysiące chętnych. Oprócz tego, miasto ma wiele do zaoferowania! Zwiedzanie Gdyni proponujemy rozpocząć od ul. Świętojańskiej, głównej ulicy, przy której znajdziecie wiele sklepów, restauracji, i kawiarenek. Jest to przy okazji prawdziwa gratka dla miłośników architektury: ul. Świętojańska jest częścią Gdyńskiego Szlaku Modernizmu, gdzie zobaczycie modernistyczne kamienice i budowle, takie jak Kamienicę Orłowskich, Krenskich, czy największą – Stankiewicza. To ta ulica jest powodem, dla którego Gdynię określa się mianem „słonecznego miasta”: koniecznie musicie zobaczyć ją o poranku, kiedy słońce zaczyna oświetlać górne fronty zabudowań. Przy okazji zachęcamy do zajrzenia w boczne uliczki, podwórka i bramy, które tylko dodają całości uroku!

 

Następnie udajcie się w stronę Parku Rady Europy, skąd łatwo dostać się w 2 miejsca: na plażę miejską, czy przez Aleję Jana Pawła II na Skwer Kościuszki i Molo Południowe. Warto pamiętać także o Muzeum Marynarki Wojennej, które jest stałym elementem gdyńskiego pejzażu i świadectwem historii polskiej marynarki w okresie wojny. Przy Nadbrzeżu Pomorskim cumują statki, a niektóre z nich do pływające muzea, jak np. „Błyskawica”, którą można podziwiać przy Skwerze Kościuszki. Na Al. Jana Pawła znajduje się słynna Fontanna, skąd niedaleko do Mariny Gdynia – przystani żeglarskiej.

gdynia, przystan, morze, wakacje, hulajnoga elektryczna, hulajnoga

Wracając z Alei Jana Pawła II łatwo dotrzeć do plaży miejskiej, która z kolei kończy się Bulwarem Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego. Nie ma to jak przejażdżka na hulajnodze elektrycznej niemalże brzegiem morza! Stąd polecamy kierować się w stronę obrzeży Gdyni, czyli Orłowa, gdzie znajduje się mniej zatłoczone od sopockiego, oferujące cudowne widoki Molo Orłowo. W takich miejscach aż chce się odetchnąć pełną piersią!

Jeśli udacie się dalej, dotrzecie prosto do pięknego Sopotu. Wycieczka przez Park Północny pozwoli Wam odpocząć od turystycznego zgiełku w otoczeniu zieleni. Park znajduje się na północ od najbardziej rozpoznawalnego budynku w Sopocie, którym jest Grand Hotel. To tutaj znajduje się słynne kasyno, i to tutaj zatrzymywały się wielkie gwiazdy, a miejsce stało się wizytówką miasta, często nazywanego „polskim Monte Carlo”. Nieopodal znajduje się molo, które nieustannie przyciąga rzesze odwiedzających. W pełni rozumiemy dlaczego – molo w Sopocie to miejsce naprawdę wyjątkowe.

sopot, molo, wakacje, hulajnoga elektryczna, motus_xd

 

sopot, wakacje, urlop, motus_xd, urlop, hulajnoga elektryczna

Oczywiście to nie jedyne miejsca, które warto tam zobaczyć. Kilkaset metrów od Grand Hotelu można podziwiać piękne wykończenie Zakładu Balneologicznego. Stamtąd możecie się udać w stronę sopockiego Monciaka: przy bulwarze im. Bohaterów Monte Cassino traficie na liczne restauracje i puby, a także słynny Krzywy Domek. Jeśli jednak chcecie odpocząć od zgiełku, hulajnogi elektryczne zabiorą Was w każdą, najbardziej urokliwą uliczkę, taką jak Kościuszki, Skłodowskiej-Curie czy Haffnera, gdzie można podziwiać przepiękne wille. Jedna z najbardziej reprezentatywnych znajduje się na ul. Obrońców Westerplatte – mowa o Willi Bergera. Można tutaj odnieść wrażenie, jakby czas się zatrzymał, a miejsce przyciąga tajemniczością. Aby utrzymać ten klimat, można udać się w stronę najstarszego budynku w całym mieście, czyli Dworku Sierakowskich.

sopot, wakacje, urlop, motus_xd, hulajnoga elektryczna, hulajnoga

W obu miastach znajdują się liczne trasy turystyczne i rowerowe, które pozwolą Wam na wygodnie zwiedzanie tych części Trójmiasta. Polecamy trasę rowerową R10, która wiedzie wzdłuż Bałtyku, i na którą wielokrotnie będziecie trafiać przy zaproponowanych przez nas miejscach. Do ulubieńców w okolicach Sopotu należy także Pętla Reja – piękna ścieżka ukryta w środku nadmorskich lasów.

 

 

Tak jak mówiliśmy: nie ma to jak polskie morze i Trójmiasto, prawda? A w przyszłym tygodniu udamy się na naszych hulajnogach elektrycznych do największego z trzech połączonych ze sobą miast: Gdańska! Już nie możemy się doczekać!