„Weź Motusa na wakacje”: hulajnogą elektryczną po Warszawie

Cykl „Weź Motusa na wakacje” nie mógłby się odbyć bez naszej stolicy! Warszawa to miasto, którego wizytówką, oprócz bogatej historii, są piękne zabytki, wspaniałe widoki i duże możliwości. To także wymarzone miejsce do przejażdżek hulajnogą!

Warszawskie Powiśle

Warszawę oczywiście warto zobaczyć w całości, ale mamy dla Was kilka wskazówek! W poprzednim wpisie na temat krakowskiego Kazimierza wspominaliśmy o klimatycznych Bulwarach Wiślanych. W Warszawie bulwary cieszą się taką samą popularnością, jeśli nawet nie większą! Ścieżka na promenadzie jest nie tylko prosta i szeroka, ale zapewnia piękne widoki na Wisłę (tradycyjnie szczególnie podczas zachodu słońca). Bulwary są częścią dzielnicy Powiśle, która jest pełna niezależnych galerii, sklepów w stylu retro i świetnych restauracji. W zeszłym roku została otwarta nowa modna miejscówka, idealna dla fanów i fanek stylu industrialnego: Elektrownia Powiśle, gdzie oprócz zakupów czas można spędzić próbując kuchni z całego świata w Food Hallu, relaksując się w Beauty Hallu, lub na licznych eventach (np. targach vintage albo kinie letnim). Oprócz tego na Powiślu znajdują się bardzo ciekawe miejsca, takie jak Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Centrum Nauki Kopernik, czy Biblioteka Uniwersytecka, gdzie z dachu można podziwiać widok na panoramę miasta.

Trakt Królewski

Naprawdę warto przejechać się także Traktem Królewskim, czyli drogą prowadzącą od Zamku Królewskiego w stronę Łazienek, aż do Wilanowa. Najbardziej reprezentacyjnymi ulicami są Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście i Aleje Ujazdowskie. Największą popularnością wśród osób jeżdżących na hulajnogach cieszy się Krakowskie Przedmieście, ze względu na piękne kamienice, Pałac Prezydencki, liczne restauracje i niezwykle klimatyczny widok Starego Miasta! Stamtąd można szybko dojechać także do słynnego Placu Zamkowego.

Wielkomiejski klimat czy kontakt z naturą?

Z Krakowskiego Przedmieścia bez problemu można dotrzeć do Pałacu Kultury, jadąc łączącym te tereny odcinkiem ul. Świętokrzyskiej (również pełnym restauracji i barów). Jeśli lubicie wielkomiejskie klimaty, ta okolica na pewno przypadnie Wam do gustu! Podobnie jak główna oś centrum Warszawy, czyli Aleje Jerozolimskie. A jeśli chcecie wyrwać się z centrum, zachęcamy do odwiedzenia Fortu Bema, gdzie znajdują się piękne tereny zielone i świetna trasa na przejażdżki!

Chętne osoby mogą także wypełnić test przygotowany przez Warsaw Tour, który podpowie Wam, jak zwiedzać stolicę: na Warsa i Sawę, na Bazyliszka, albo na Syrenkę. Cokolwiek wybierzecie, Wasze hulajnogi elektryczne Motus na pewno Was tam zabiorą!