Pomysł na weekend: geocaching!

Gra idealna dla odkrywców, osób kochających przygody, aktywne spędzanie czasu i nieszablonowe pomysły? Geocaching! To największe na świecie polowanie na skarby na podstawie współrzędnych GPS, a przy okazji świetny sposób na ciekawy weekend – zwłaszcza w połączeniu z przejażdżką na hulajnodze!

Geocaching swoją premierę miał już jakiś czas temu, ale wciąż zdobywa coraz większą popularność i coraz większe rzesze zwolenników. W końcu poszukiwanie skarbów to tak naprawdę rozrywka dla osób w każdym wieku, a kiedy łączy się z możliwością zwiedzania i odkrywania nowych miejsc, łatwo przekonuje do siebie nowych użytkowników.

Jak zacząć przygodę z geocachingiem?

Rozpoczęcie gry jest dziecinnie proste: wystarczy założyć konto w aplikacji i wyszukać najbliższe punkty na mapie. Zabawa polega na odnajdywaniu ukrytych skarbów (nazywanych też „keszami” albo skrytkami), za pomocą współrzędnych, opisów i ewentualnych wskazówek przekazywanych przez innych graczy. Własną skrytkę może założyć każdy, a w aplikacji znajdują się tysiące skrzynek ukrytych na całym świecie.

Nie trzeba jednak szukać daleko – skarby możecie znaleźć nawet tuż za rogiem! Trzeba tylko dokładnie szukać, ponieważ geocacherzy dbają o dokładne chowanie swoich skrytek, a później uważać, aby nikt Was nie zobaczył – tak aby przypadkowe osoby nie mogły ich odkryć. Skrzynki zawierają dziennik zdobywców (logbook), oraz różne fanty, które można zabrać ze sobą (zawsze zostawiając coś w zamian o podobnej wartości). W dzienniczku należy zostawić swój podpis z datą, wpisać rzeczy które się zabrało, oraz zostawiło dla innych.

Oprócz zwykłych skrzynek istnieją także skrzynki wirtualne, które nie istnieją w rzeczywistości, a po odnalezieniu i odpowiedzi na pytania właściciela dostaje się do nich hasło, skrzynki – wydarzenia, służące do organizacji spotkania graczy w wyznaczonym miejscu, skrzynki mobilne (przenoszone w nowe miejsca) i wieloetapowe (trzeba odwiedzić wiele różnych lokalizacji, aby znaleźć tą właściwą).

Geocaching - idealny sposób na weekend w mieście! 

Możecie wsiąść na swoje hulajnogi i pojechać w stronę pierwszej skrytki, a przy okazji poznawać nowe osoby i odkrywać nowe miejsca. Polowanie na skarby można połączyć ze zwiedzaniem, i natrafić na wiele niespodzianek i nowych zakątków po drodze!

Wiele miast poszło o krok dalej i zaangażowało się w zabawę, przygotowując własne skrytki i trasy. Przykładowo, do geocachingu włączyło się miasto Wrocław (pod współrzędnymi ukrywając herb Wrocławia, skrytkę na terenie ogrodu Ossolineum, w okolicach Uniwersytetu Wrocławskiego, czy na Rynku), a nawet zoo w Warszawie!

Brzmi ciekawie? Skrytki możecie znaleźć niemalże wszędzie – wystarczy założyć konto, chwycić hulajnogę i ruszać w drogę! Dobrej zabawy!