Jak zadbać o baterię w hulajnodze elektrycznej podczas jesieni?

Jak zadbać o baterię w hulajnodze elektrycznej podczas jesieni? 

 

Od baterii zależy zasięg i dynamika hulajnogi, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio się z nią obchodzić. Dbanie o baterię jest istotne zwłaszcza podczas jesieni, kiedy często pada deszcz albo śnieg, i przechowywanie hulajnogi staje się koniecznością. Jak zadbać o baterię w hulajnodze podczas deszczowych, chłodniejszych miesięcy? 

 

 

Wiadomo, przejażdżki kuszą – ale należy pamiętać o tym, że producenci hulajnóg elektrycznych zwykle nie zalecają jazdy w deszczu. Dlaczego? Właśnie przez elementy elektroniki w sprzęcie, które dobrze z wodą nie współpracują. Bardzo ważne jest, aby unikać zamoczenia baterii (w tym jeżdżenia po bardzo mokrej nawierzchni, zaraz po deszczu), a także wysokiej wilgotności. Na baterię negatywnie wpływają także używanie i przechowywanie jej w zbyt niskich temperaturach, oraz całkowite rozładowywanie. 


 Przypomnimy najważniejsze w kontekście jesieni wskazówki, które pozwolą Wam utrzymać baterie w jak najlepszej kondycji: 

  1. Hulajnogi należy ładować w odpowiedniej temperaturze -najlepiej pokojowej, a minimalnie około 15 stopni na plusie 
  2. Podczas dłuższego przechowywania hulajnogi, jej bateria (nawet nieużywana) będzie się powoli rozładowywać, a całkowitego rozładowania baterii należy unikać. Dlatego warto ją od czasu do czasu podładować i utrzymywać naładowaną baterię na poziomie 60% 
  3. Hulajnóg nie powinno się używać ani zostawiać w skrajnych temperaturach. Zbyt niskie temperatury negatywnie wpływają na kondycję baterii i zmniejszają zasięg hulajnogi. 
  4. Baterii nie należy ładować w temperaturach poniżej zera, prowadzi to do nagrzewania ogniw baterii, zbierania się pary oraz zawilgocenia. Takie działanie prowadzi do uszkodzenia ogniw baterii. 

Jeśli macie pytania, odezwijcie się do nas na czacie lub na mediach społecznościowych – zawsze chętnie Wam doradzimy!