Jak czyścić hulajnogę podczas użytkowania?

 

Podczas chłodnych dni możemy korzystać z hulajnogi, ale będzie miała wtedy znacznie mniejszy zasięg. Deszcz i śnieg negatywnie wpływają na stan hulajnogi elektrycznej, dlatego zimą warto wybierać się na przejażdżki tylko w dni bez opadów.

 

Mimo braku deszczu często na drogach pojawia się wilgoć, a chodniki i ulice posypywane są solą, która może uszkodzić sprzęt i przyczynić się do korozji. Dlatego warto po każdej przejażdżce wytrzeć hulajnogę. Jak to zrobić, żeby nie uszkodzić naszej hulajnogi?

jak czyścić hulajnogę na zimę

- do największych zabrudzeń najlepiej sprawdzi się miękka szczota, którą możemy ostrożnie usunąć zabrudzenia sól czy piasek.

- do mycia hulajnogi powinniśmy używać lekko zwilżonej ściereczki, nigdy mokrej, ponieważ możemy doprowadzić do zalania elementów w hulajnodze. W decku hulajnogi znajduje się też specjalne zabezpieczenie, które zmienia kolor pod wpływem zalania. Ważne, żeby unikać dostania się wody do tego elementu, ponieważ jeśli zabezpieczanie zmieni kolor, to serwis będzie miał podstawy do nieuznania gwarancji.

- jeśli sama woda nie wystarczy, możemy użyć delikatnego środka czyszczącego lub na przykład kilku kropel płynu do naczyń. Na pewno nie można użyć mocnych żrących środków na przykład do czyszczenia łazienki.

- na pewno nie powinniśmy używać karchera czy innego mocnego strumienia wody, który może doprowadzić do zalania i uszkodzenia hulajnogi.

- po wyczyszczeniu hulajnogi możemy ją wytrzeć do sucha lub poczekać aż wyschnie, a następnie smarem teflonowym możemy nasmarować amortyzatory,

- ostatnim punktem jest sprawdzenie wszystkich śrub i elementów, jeśli coś się poluzowało to możemy dokręcić, aby mieć pewność, że nic się z hulajnogą nie stanie. Warto też zadbać o dobre ciśnienie w oponach.

 

Dzięki takiemu regularnemu czyszczeniu i przeglądowi, nawet zima nie powinna być nam straszna!