Jak być widocznym na hulajnodze?

 Jak być widocznym na drodze?

Czas jesieni oraz zimy to niewątpliwie okres krótszych dni, pochmurnej pogody i zwiększonych opadów. Co za tym idzie zmniejsza się widoczność na drodze. Dotyczy to nie tylko pieszych, ale wszystkich użytkowników ruchu drogowego. Dzisiaj przygotowaliśmy dla Was kilka wskazówek, które sprawią, że będziecie lepiej widoczni na drodze, a tym samym poprawicie swoje bezpieczeństwo.

Poruszając się na hulajnodze powinniśmy zadbać o swoje bezpieczeństwo używając kasku ochraniaczy oraz odpowiedniego ubioru, który zapewni odpowiednią termoizolację w chłodne dni.

Jednak nie tylko to wpływa na nasze bezpieczeństwo, bardzo istotna kwestią jest używanie  elementów odblaskowych.

Drugim elementem, który znacząco poprawi nasze bezpieczeństwo jest kamizelka odblaskowa lub kurtki z elementami odblaskowymi.

Trzeci element poprawiający nasze bezpieczeństwo  to plecaki,  które posiadają w swojej budowie element odblaskowy, jesteśmy wtedy lepiej widoczni z tyłu.

Bardzo dobrym pomysłem jest zastosowanie rękawów odblaskowych, które możemy założyć na odzież wierzchnią.

Według statystyk przygotowanych przez policję, na nieoświetlonej drodze, po zmierzchu użytkownika ruchu drogowego, który nie posiada żadnych elementów odblaskowych, kierowca zauważa z odległości ok. 20m. Mało prawda? 

Trudno wtedy o odpowiednią reakcje szczególnie podczas  gorszych warunków drogowych. Używanie elementów odblaskowych znacząco poprawia widoczność, waha się ona  od 130-150 m.

Uczestnicząc w ruchu drogowym bądźmy jak najbardziej kolorowi, kurtka w intensywnym kolorze lub spodnie znacznie poprawiają naszą widoczność, a tym samym nasze bezpieczeństwo. Jednym słowem nie zlewamy się z szarym tłem pobocza.

Warto zadbać o te elementy korzystając z hulajnogi, jesteśmy lepiej widoczni nie tylko dla kierowców, ale także dla pieszych.

Możemy użyć opasek samozaciskowych, które możemy umieścić na przedramieniu, sztycy kierownicy hulajnogi, plecaku czy innej części  sylwetki widocznej zarówno z przodu jak i z tyłu sylwetki.

Każda hulajnoga wyposażona jest w oświetlenie, którego używanie jest konieczne po zapadnięciu zmroku, mgły lub innych niekorzystnych warunków pogodowych. Pamiętajmy aby oświetlenia  używać jak najczęściej, znacząco wpływa to na poprawę naszego bezpieczeństwa. Oczywiście ma to wpływ na szybsze zużycie baterii, natomiast bezpieczeństwo jest najważniejsze.

W przypadku używania hulajnogi możemy zaopatrzyć się w dodatkowe oświetlenie, które jest obecnie dostępne na rynku. Możemy skorzystać z lampek rowerowych i zamontować je na swojej hulajnodze elektrycznej

Pamiętajmy o tym, że kolor światła z przodu musi być biały, a z tyłu czerwony, ma to bardzo duże znaczenie ponieważ wskazuje w którą stronę poruszamy się na naszej hulajnodze.

 

Podsumowując dbajmy o siebie i o innych bądźmy widoczni! Korzystajmy z hulajnóg bezpiecznie i odpowiedzialnie.