Electric Scooter Championship: wyścigi hulajnóg elektrycznych z misją

Rok temu zapowiedziano pierwsze oficjalne wyścigi hulajnóg elektrycznych: Electric Scooter Championship (eSkootr Championship/eSC). Mistrzostwa powstały po to, aby propagować alternatywne środki transportu i ekologiczne rozwiązania. Pierwsza edycja wyścigów odbędzie się w 2022 roku, a eSC już teraz prowadzi nabór wśród profesjonalnych sportowców.

Te wyścigi to efekt połączenia sił kierowców Formuły 1 i Formuły E. Wśród twórców projektu znaleźli się kierowca Formuły 1 Lucas di Grassikierowca Formuły E Alex Wurz oraz kierowca A1GP Khalil Beschir, a prezesem jest Hrag Sarkissian. Podczas zawodów rywalizować między sobą będą profesjonalne drużyny i sportowcy, na specjalnie zaprojektowanych na potrzeby wydarzenia hulajnogach elektrycznycheSkootr SX-1. Sprzęt charakteryzuje futurystyczny design, wykończenie z włókna węglowego, karbonowe podwozie i możliwość osiągania zawrotnej prędkości: ponad 100 km/h.  

Podczas sezonu inauguracyjnego w 2022 roku organizatorzy przewidują start 30 zawodników, którzy będą ścigać się na specjalnie zaprojektowanych torach wyścigowych, o długości od 400 do 800 metrów. Oprócz tego eSC stawia na minimalizowanie kosztów: opłata za udział w wyścigach została obniżona, tak aby mistrzostwa były dostępne dla każdego. Organizatorzy są w trakcie prowadzenia naboru do pierwszej edycji wyścigów. Do udziału na oficjalnej stronie eSC mogą zgłaszać się profesjonalni sportowcy, specjalizujący się w różnych dziedzinach.  

Electric Scooter Championship to wyścigi w słusznym celu: sam organizator określa je mianem #racingwithpurpose. Jaka to misja? Seria eSkootr ma pokazywać alternatywną wizję wyścigów, które stosują innowacje w zakresie bezpieczeństwa, promują zrównoważony rozwój i bycie eko, oraz korzystanie z niskoemisyjnych pojazdów, jakimi są hulajnogi elektryczne. To prawdziwa rewolucja w świecie wyścigów sportowych! 

Chcielibyście wziąć udział w zawodach eSC? Jak myślicie, czy nasz Motus PRO11 dałby radę w takich wyścigach?