Czym jest KERS i w których hulajnogach można go znaleźć?

Czytając o hulajnogach elektrycznych na pewno natknęliście się kiedyś na pojęcie ,,KERS”. W dzisiejszym poście postaramy się wyjaśnić Wam czym jest hamowanie rekuperacyjne, czyli właśnie KERS. 

 

Skrót ten pochodzi od angielskiej nazwy Kinetic Energy Recovery System, tłumacząc dosłownie jest to system odzyskiwania energii kinetycznej. Taki system możemy spotkać między innymi w bolidach Formuły 1 i w naszych hulajnogach z serii Scooty. Brzmi obiecująco, prawda?  

Samo działanie tego systemu nie jest aż tak skomplikowane jak mogłoby się wydawać. Na czym polega hamowanie rekuperacyjne? Wciskając hamulec w hulajnodze elektrycznej, wytraca się prędkość, czyli energia. Wtedy właśnie do akcji wkracza system KERS, który ma za zadanie przechwycić energię kinetyczną, która jest wytracana i zamienić ją w energię elektryczną. Energia, którą uda się przechwycić wędruje do baterii, gdzie jest magazynowana. Później ta energia może być ponownie wykorzystana. 

Krótko mówiąc, system hamowania rekuperacyjnego pozwalana na odzyskiwanie energii, w hulajnogach elektrycznych co jest ogromną zaletą, ponieważ pozwala zwiększyć zasięg.  

Wszystkie nasze hulajnogi z serii Scooty wyposażyliśmy w system KERSponieważ jest to świetne rozwiązanie, szczególnie istotne, w miejskich hulajnogach, w których zasięg ma bardzo duże znaczenie dla użytkowników